Minice ukaž mapuukaž foto

Obec Minice – malá, ale naše!

Obec Minice – jedna z nejmenších obcí v severním Písecku se nachází uprostřed krásné přírody, kde jsou rozsáhlé, malebné lesy, osetá pole i rozkvetlé louky. Krásná, nedotknutá příroda i v zimě, kdy se vše leskne zimním sluncem a příroda se pomalu připravuje na jarní probuzení. Vítejte v krajině nedotčené průmyslem, trochu se zamyslete nad krásou luk a polí. Pojďte zapomenout na všechny starosti, usedněte na rozkvetlou louku a nechte se unášet vašimi sny, klidem a pohodou.

Obec Minice leží na úpatí kopce Křemenice, který je 559 m vysoký a kde je při krásném počasí daleko vidět, třeba až na Šumavu. Proto se naše obec rozhodla vystavět na tomto kopci rozhlednu. Tímto záměrem by se naše malá víska zviditelnila a i okolním obcím pomohla v rámci turistiky.

Obec Minice se nachází asi 4 km od Mirovic a asi 15 km od zámku Orlík. První zmínka o naší obci se datuje rokem 1312, kdy naše obec patřila k Orlickému panství. Potom přišly různé změny a v roce 1990 jsme se konečně stali samostatnou obcí Minice, na což jsou všichni občané, přátelé i známí velmi, velmi hrdí.

Kontakt:

Obecní úřad
Minice 8, 398 04 Čimelice

Tel.: 382 274 719
minice@volny.cz
http://www.obecminice.cz


Další
nahoru