Městské muzeum Blatná ukaž mapuukaž foto

7. prosince 1911 na obecní radě vystoupil Josef Siblík, podpořen Ferdinandem Hildprandtem a Františkem Matějkou, s návrhem založit městské muzeum. To se skutečně otevřelo roku 1922.
Dnešní Městské muzeum Blatná je rázu regionálního, čemuž odpovídají i sbírky etnografické, archeologické, historické a výtvarné. V prvním patře budovy se nachází prosvětlená expozice využívaná k výstavám, ve druhém patře je veřejnosti přístupná muzejní knihovna.
Navštívit můžete interaktivní expozici Muzeum všemi smysly, která skrývá nejen historii regionu v podobě sbírkových předmětů, ale také zážitek z objevování bohatých dějin města Blatné a regionu Blatenska. V pouhých pěti místnostech putujete krůček po krůčku zpátky do minulosti až do doby železné, kdy se zde poprvé trvale usídlil člověk. Oproti jiným muzeím se doslova dotknete, vyslechnete a nakonec i přivoníte k historii Blatenska. Na pozorné návštěvníky čeká v muzeu skrytý poklad a možná si s sebou kus odnesete. 

Otevírací doba

(v době konání výstav)
úterý – neděle – 10–17 h

úterý – pátek – 10 – 13 h pouze na objednání na muzeum@plantaz-blatna.cz, 739 292 944 (tato omezená provozní doba platí od září do června, od června do září máme otevřeno po celý den bez objednání)

Muzeum uzavřeno do 21. 3. 2024

Kontakt

nám. Míru 212, 388 01 Blatná
muzeum@plantaz-blatna.cz
https://www.plantaz-blatna.cz/

+420 383 311 253


nahoru